VB.Net to C# kod çevirici Telerik Converter

  • 10.09.2015
  • M.Tayyip Yetiş
  • Eklenti ve Kütüphaneler

Merhaba, Vb.net çok popüler olmasa da halen oldukça kullanılan bir programlama dilidir. ben dahi bazı projelerimi kodlama kolaylığı açısından anlaşılabilirlik açısından ve kişisel olarak sevdiğimden dolayı vb.net ile yazıyorum zaten .net framework çatısı altında ortak bir dil olan MSIL diline çevrildiğinden dolayı vb.net ve C# arasında bir kaç küçük ayrıntı dışında çok da bir fark yok.

Fakat yine de sizler eski projelerinizi yeniden yazmak yada başkalarının yazdığı örnekleri kendi projeleriniz entegre etmek için bazen vb.net ile karşılaşabilirsiniz ve tahmin ediyorum ki sırf o küçük örnek için yeniden bir dil öğrenmek de istemeyeceksiniz işte bu tür durumlarda asıl işi .net framework için özel component yazmak olan Telerik firmasının tam size göre bir aracı var TelerikCode Converter. Üstelik hem vb.net to c# hem de c# to vb.net çevirisi yapabiliyorsunuz. fakat elbetteki çevirilerde ufak tefek hatalar oluyor Google translate'in bile basit cümlelerde hatalar yaptığını düşünürsek bu hatalar çok da önemli değil.

 http://converter.telerik.com/ adresinden online ve ücretsiz olarak bu araca erişip dilediğiniz gibi kod çevirisi yapabilirsiniz. Gönül isterdiki aynı çeviri Java, Pyton, Perl vs. için de yapılsın ama onun için daha zaman var gibi görünüyor.

Faydalı olması dileğiyle

Mustafa Tayyip YETİŞ

Yazılım Geliştirme Uzmanı

Yorum Yap

Diğer Makaleler

Etiketler